Počas pandémie nás zbližujú online eventy

Už rok žijeme v obmedzenom režime, ktorý nám priniesla pandémia Covid 19. Väčšina našich činností dostala prívlastok online. Nakupujeme online, naše deti sa učia online, mnohí sa online pripájame do práce z domu. Stretávanie s kolegami, pracovné porady, mítingy či rokovania s klientmi sa presunuli na rôzne online platformy. Okrem bežných činností sa do online presunuli aj eventy.

Online eventy

Naše kalendáre sa zapĺňajú online ochutnávkami vín, online stretnutiami pri káve, online tlačovými konferenciami či online firemnými večierkami.

Prečo potrebujeme online eventy?

Napriek neštandardnej situácii zatvorených kancelárií a výrazných obmedzení stretávania sa, sú stále eventy dôležitým hráčom v rámci marketingovej komunikácie. Online eventy vynikajúco plnia svoj účel:

  • vytvárať kontakty a vzťahy medzi ľuďmi,
  • komunikovať a prezentovať či predávať produkty,
  • vzdelávať a zabávať.

Keďže sme už zatvorení doma pomerne dlho, narastá potreba a túžba socializovať sa, stretávať sa s ľuďmi, komunikovať, diskutovať, počúvať ich názory a inšpirovať sa. Hoci pritom sedíme za obrazovkou notebooku alebo telefónu.

Od začiatku pandémie sa online eventy stali pilierom internej komunikácie firiem so zamestnancami. Strategické mítingy, celofiremné stretnutia, teambuildingy, firemné večierky to všetko sa deje v online priestore. Lebo je kľúčové, aby zamestnávatelia práve počas tejto náročnej doby komunikovali so svojimi zamestnanci a zapájali ich do života firmy. A život firmy sa teraz žije v online priestore.

Priestor na komunikáciu so svojimi zákazníkmi a obchodnými partnermi využili aj výrobcovia rôznych produktov. Produktové prezentácie, počnúc ochutnávkami vín, degustáciami kávy až po prezentácie kozmetiky alebo IT riešení, si našli svoju cestu k zákazníkom cez online eventy.

Online eventy

 

V online eventoch budeme v nejakej forme pokračovať aj po skončení pandémie. Lebo online eventy priniesli ich účastníkom viac pohodlia a lepšiu dostupnosť.

Online eventy a ich benefity

  • Online event príde za nami priamo do obývačky alebo pracovne.
  • Vďaka tomu ušetríme čas s cestovaním na a z eventu.
  • Počas eventu máme svoje domáce pohodlie.
  • Záznam z eventu si môžeme prehrať vtedy, keď sa mi to najviac hodí.

Práve tieto benefity priniesli nielen boom online eventov, ale aj ich početnú návštevnosť a sledovanosť.

V online svete sme sa opäť posunuli o veľký kus vpred. A sme za to vďační. Netreba však zabúdať, že nie je nad osobný kontakt a úprimné objatie. My v agentúre 5ka sa už na offline eventy veľmi tešíme, ale dovtedy ich budeme realizovať s radosťou a nadšením zodpovedne online.